ASMAZ Ahşap A.Ş. dünyada, konusunda en başarılı şirketlerden temin ettiği; ithal, sertifikalı, yapısal ahşap ürünlerin yurtiçi ve yurtdışı satışını her geçen gün arttırmaktadır.

Farklı kesit ve mukavemet sınıflarındaki, geniş ürün gamını barındıran stoklarıyla ihtiyaçlara hemen cevap verebilen şirket, özel malzeme gerektiren mimari projeler için, farklı kesitlerdeki ürünleri de kısa sürede temin etme garantisi vermektedir.

ASMAZ Ahşap A.Ş.’nin yapısal ahşap, yapısal lamine ahşap kirişler, yapısal lamine ahşap döşeme tabliyeleri ve yapısal çapraz lamine ahşap CLT ürünlerinin dünyadaki bağımsız enstitüler kontrolünde alınan garanti belgeleri ve EN normlarında tüm sertifikaları mevcuttur. 13,5 metre boyundaki ürünlerin mühendislik özellikleri ve mukavemet sınıfları bellidir.

Asmaz Ahşap A.Ş.’nin ithalatını yaptığı yapısal ahşap malzemeler, bilgisayar kontrollü entegre tesislerde el değmeden, kalite kontrolleri yapılarak üretilir. Sürdürülebilir ormanlardan elde edilen yapısal lamine ahşap ürünler, rutubet oranı dengelenmiş bir şekilde paketlenerek, sevkiyata hazır hale getirilir.

Asmaz Ahşap A.Ş.’nin satış stratejisi, proje odaklı ürünlerin tedarik anlayışı üzerine kurulmaktadır. Asmaz Ahşap satış destek ekibi, projenin mimari ekibiyle birlikte çalışarak, teknik danışmanlık verir. Kullanılacak malzemenin tüm teknik parametrelerine hâkim olan satış destek ekibi, yapısal ahşap malzemenin cinsi, mukavemet sınıfı, görsel kalitesi gibi konularında detaylı bilgiyi ve projede kullanılacak doğru ürünün seçimi için destek sağlar. Asmaz Ahşap satış ekibi, özel sipariş yapısal ahşap ürün gerektiren projelerde, ürünlerin sipariş, tedarik, lojistik süreç yönetimi, planlama süreç yönetimlerini yapar. Şirket, yapısal ahşap ürünlerin satış sonrası hizmet güvencesiyle müşterilerin, bütçeden ve zamandan tasarruf imkanı sağlar. Teknik danışmanlık hizmeti veren satış ekibi, sektöre ilişkin dünyadaki en son teknolojiyi ve yenilikleri, fuar ve konferanslara katılarak takip etmektedir.