1955 yılından beri inşaat sektöründe faailiyet gösteren, 2008 yılından itibaren ise; sadece ahşap karkas yapılar konusunda uzmanlaşan ASMAZ Ahşap Karkas Yapılar, ahşap karkas yapıların mimarisi, mühendisliği, üretimi ve uygulaması konusunda Türkiye’deki en güçlü ve güvenilir şirketlerin başında gelmektedir.

Gelişmiş ülkelerde çok tercih edilen bir yapı sistemi olan ahşap karkas yapılara, son yıllarda ülkemizde de yoğun bir ilgi olmaktadır. Ahşabın doğal yapısı nedeniyle, nefes alan, kendini yenileyebilen, yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı ve çevreci alanlar yaratması konusunda bilimsel açıklamaların yaygınlaşması ve ahşabın; deprem, yangın, iklimsel değişim ve doğal afetlere karşı en dayanıklı yapı malzemesi olduğu bilincinin oturması ahşap yapılara olan talebi arttırmaktadır.

ASMAZ Ahşap A.Ş.’yi Temmuz 2015’te bu taleplere doğru ürünlerle cevap verebilmek ve bu alandaki hizmet standartlarının yükseltilmesine katkı sağlamak için kurduk. İç pazar ile çeşitli dış pazarlara yapısal ahşap ürün satışlarına başladık. Konusunda dünyanın en başarılı şirketlerinin temsilciliğini ve ileri teknoloji yapısal ahşap ürünlerin satışını yapıyoruz. Ürünlerimizin tamamı, mukavemet sınıfları belli, EN normlarında sertifikalı, yapısal ahşap ürünlerden oluşuyor. Ürünlerimizin satış sonrası hizmet güvencesi anlaşmaları da bulunuyor. Stoklu çalışıyoruz, bu nedenle yüksek miktarlardaki siparişleri anında karşılayabiliyoruz.

Ben bu sektördeki kişisel ve kurumsal en önemli misyonumuzu ahşap karkas yapılar konusunda toplumu ve girişimcilerimizi bilinçlendirmek olarak görüyorum. Bunun için, çeşitli eğitimler, workshoplar ve konferanslara katılarak, inşaat sektörünü ahşap karkas yapılar konusundaki, yenilikler ve innovative gelişmelerden haberdar etmeyi ve üniversitelerle işbirliği içine girip yeni nesilleri ahşap karkas yapılar konusunda uzmanlaştırmayı hedefliyoruz.

Sizlere insan sağlığı ile dost ahşap karkas yapılarda, mutlu günler dilerim.

Sevgi ve saygılarımla.
Mehmet Akif Asmaz
Yönetim Kurulu Başkanı
ASMAZ Ahşap A.Ş.